Johtokunta

Yhteystiedot
Puheenjohtaja Riitta Mäkinen, YTM, kansanedustaja
puh.: 044 284 8504
sähköposti: riitta.makinen@eduskunta.fi
Varapuheenjohtaja Jukka Hämäläinen, linja-auton kuljettaja, pääluottamusmies
puh.: 0400 647 171
sähköposti: jukka.hamalainen@kotiposti.net

 

Jäsenet 2019:
Kimmo Suomi, professori emeritus
puh.: 040 1881 407
sähköposti: kimmo.j.g.suomi@jyu.fi
Sanna Laakso, opiskelija, SDP:n Keski-Suomen piirin 1. vpj.
puh.: 045 318 0898
sähköposti: sannalaakso8@hotmail.com
Siiri Muhonen, opiskelija
puh.: 040 549 2369
sähköposti: siiri.muhonen@gmail.com
Tarja Viikari, lastentarhanopettaja
puh.: 040 753 3065
sähköposti: tarja.viikari@hotmail.com
Juha Hjelt, paloesimies, eläkeläinen
puh.: 0400 779 949
sähköposti: juha.hjelt@jkl.fi
Marko Tiainen, terveydenhoitaja, Suomen Terveydenhoitajaliiton 2. vpj.
puh.: 0443569220
sähköposti: marko.tiainen@jkl.fi
Veijo Koskinen, työturvallisuuspäällikkö, SDP:n Jyväskylän kunnallisjärjestön puheenjohtaja
puh.: 050 60156
sähköposti: veijo.koskinen@jkl.fi
Olli Patrikainen, eläkeläinen
puh.: 0400 644 367
sähköposti.: olli.patrikainen@elisanet.fi
Varajäsen Virpi Kuoppala, kulttuurituottaja
puh.: 050 499 0760

 

Kommentoi