JTY hakee poliittista sihteeriä

JYVÄSKYLÄN TYÖVÄENYHDISTYS RY

POLIITTINEN SIHTEERI

Jyväskylän Työväenyhdistys ry hakee palvelukseensa osa-aikaista (18 h/vko) poliittista sihteeriä.

JTY:n poliittisena sihteerinä vastaat yhdistyksen poliittisen järjestötyön päivittäisestä toteuttamisesta sekä kehittämisestä. Poliittisen keskustelun ja päätöksenteon seuraaminen niin paikallisesti kuin valtakunnallisestikin kuuluu keskeisenä osana toimenkuvaasi. Edelleen toimenkuvaasi kuuluvat myös yhdistyksen muu viestintä sekä muut järjestötoiminnan tehtävät.

Toimintoja kehittävä oma-aloitteisuus ja ulospäinsuuntautuneisuus sekä soveltuva korkeakoulututkinto katsotaan eduksi.

Hallitset nykyaikaisen viestinnän eri välineet ja sosiaalinen media on Sinulle entuudestaan tuttu sekä luonteva ympäristö. Ajanmukaisten toimistolaitteiden sekä -ohjelmistojen hallinta kuuluu osana tehtävän vaatimuksiin. Sosialidemokraattisen ajatusmaailman lisäksi tehtävän menestyksekäs hoitaminen edellyttää joustavaa asennetta ilta- ja viikonlopputyöhön, hyvää kirjallista ja suullista ilmaisukykyä sekä taitoa tulla toimeen erilaisten ihmisten kanssa.

Hakemukset ja CV, joita ei palauteta. (Todistusjäljennökset pyydetään tarvittaessa)

Kirjallisesti osoitteeseen Jyväskylän Työväenyhdistys ry Kauppakatu 30 A 40100 JYVÄSKYLÄ

Kuoreen merkintä ”Poliittinen sihteeri”

Sähköpostitse kimmo.ojala@jty.fi

Tehtävän aloitus 15.3.2016 tai sopimuksen mukaan.

Palkkaus JTL Tes mukainen, hakija voi esittää myös oman palkkatoiveen.

Hakemukset jätettävä viimeistään 30.1.2016 klo 16.00 mennessä

Lisätietoja antavat:

Riitta Mäkinen puheenjohtaja 0442848504

Kimmo Suomi varapuheenjohtaja 0401881407

Kimmo Ojala toimitusjohtaja 0505276884