Johtokunta

Puheenjohtaja Riitta Mäkinen, YTM, kansanedustaja
puh.: 050 430 2197
sähköposti: riitta.makinen@eduskunta.fi
 
Varapuheenjohtaja Jukka Hämäläinen, linja-auton kuljettaja, pääluottamusmies
puh.: 0400 647 171
sähköposti: jukka.hamalainen@kotiposti.net
 
 

Jäsenet 2020:

Mika Kelander, Jyväskylän Talvi ry:n toiminnanjohtaja

puh.: 040 830 7818

sähköposti: mikapj.kelander@gmail.com  

Topi Kytölehto, opiskelija

puh.: 050 911 5304

sähköposti: topi.v.kytolehto@student.jyu.fi  

Siiri Muhonen, erityisavustaja
puh.: 040 549 2369

sähköposti: siiri.muhonen@gmail.com  

Tarja Viikari, lastentarhanopettaja

puh.: 040 753 3065

sähköposti: tarja.viikari@hotmail.com  

Juha Hjelt, paloesimies, eläkeläinen

puh.: 0400 779 949

sähköposti: juha.hjelt@jkl.fi  

Veijo Koskinen, työturvallisuuspäällikkö, SDP:n Jyväskylän kunnallisjärjestön puheenjohtaja
puh.: 050 60156

sähköposti: veijo.koskinen@jkl.fi  

Olli Patrikainen, eläkeläinen

puh.: 0400 644 367

sähköposti.: patrikainen.olli@gmail.com  

Virpi Kuoppala, kulttuurituottaja
puh.: 050 499 0760  

Varajäsen Kimmo Suomi, professori emeritus
puh.: 040 1881 407

sähköposti: kimmo.j.g.suomi@jyu.fi